Horyzont 2020 - nowe programy pracy na lata 2018-2020 - Akcja informacyjna Krajowego Punktu Kontaktowego

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB UE) informuje, że Komisja Europejska ogłosiła nowe programy pracy w obszarach tematycznych unijnego programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na lata 2018–2020 oraz programu Euratom na lata 2018-2020 (komunikat prasowy – LINK). W opublikowanych programach pracy zawarte są tematy i daty rozpoczęcia konkursów w ostatnich trzech latach trwania programów.

Programy pracy znajdują się na stronie Komisji Europejskiej – LINK.

Program Horyzont 2020 rozpoczął się w 2014 r. z budżetem blisko 80 mld euro. Na lata 2018-2020 pozostało do zainwestowania w badania i rozwój 30 mld euro. Komisja ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat będzie dążyć do uzyskania większego wpływu finansowania w dziedzinie badań, koncentrując się na mniejszej liczbie kluczowych tematów, takich jak: bezpieczeństwo, zmiany klimatu, czysta energia i gospodarka cyfrowa. Program Horyzont 2020 ma także w większym stopniu stymulować przełomowe innowacje, które trafiają na rynek.

To ogromna szansa dla polskich uczelni, firm i instytutów. Dodatkową zachętą są wprowadzone nowe zasady wynagradzania, bardziej atrakcyjne dla polskich podmiotów (więcej informacji LINK).

O wszystkich wspomnianych zmianach, a także zasadach aplikowania do konkursów w programach Horyzont 2020 i Euratom bezpłatnie informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w czasie dni informacyjnych oraz indywidualnych konsultacji.


KPK PB UE zaprasza do udziału w najbliższym czasie spotkaniach informacyjnych oraz warsztatach, a także do śledzenia informacji o wydarzeniach i spotkaniach brokerskich organizowanych w innych krajach UE.

Kalendarium wydarzeń dostępne jest na stronie internetowej www.kpk.gov.pl („Konkursy 2018-2020 akcja informacyjna i spotkania brokerskie”), w newsletterze (zachęcamy do zapisania poprzez naszą stronę internetową) oraz w mediach społecznościowych (Facebook - KPK.Polska oraz Twitter - @KPK_PL).

KPK PB UE zaprasza również na bezpłatne konsultacje z ekspertami oraz zachęca do korzystania z oferty Sieci KPK.