Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Stany zagrożenia życia i zdrowia u dzieci. Teoria i praktyka"

29 lutego Zakład Ratownictwa Medycznego i Zakład Medycyny Ratunkowej Dzieci zaprosiły na I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Stany zagrożenia życia i zdrowia u dzieci. Teoria i praktyka”, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Otwarcia sympozjum dokonali prof. Piotr Małkowski – Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz dr hab. Robert Gałązkowski – Kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego oraz Prodziekan ds. Oddziału Dietetyki i Kierunku Ratownictwo Medyczne Wydziału Nauki o Zdrowiu.

W programie znalazło się kilkanaście prelekcji wygłoszonych przez specjalistów WUM, m.in. z Zakładu Ratownictwa Medycznego, Zakładu Medycyny Ratunkowej Dzieci, Zakładu Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Za-kładu Radiologii Pediatrycznej. Przygotowano także warsztaty „Drożność dróg oddechowych u pacjenta pediatrycznego”.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM