Studenci I Wydziału Lekarskiego WUM laureatami Konkursu „Superhelisa 2018”

25-26 maja 2018 r. w Katedrze i Zakładzie Biochemii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2018". Studenci naszej Uczelni znaleźli się na podium, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Dominik Rus z I Wydziału Lekarskiego zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej, zaś zespół w składzie Karolina Józwik, Michał Budzikowski i Dominik Rus III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczny konkurs składał się z III etapów – części pisemnej (6 pytań opisowych), testu (70 pytań), oraz etapu finałowego z udziałem 10 najlepszych uczestników - odpowiedzi ustnej (3 pytania). Wzięło w nim udział 30 najlepszych studentów medycyny z różnych polskich uczelni.