5 czerwca w Centrum Dydaktycznym odbyła się Ogólnopolska konferencja „Ostrożnie – dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci” skierowana do profesjonalistów mających kontakt z rodzinami z małymi dziećmi (do 6. roku życia), m.in. do lekarzy, położnych, pielęgniarek, pracowników żłobków i przedszkoli, pracowników socjalnych, psychologów, asystentów rodzin oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych i lokalnych odpowiedzialnych za politykę społeczną.

Sympozjum miało na celu zwiększenie wiedzy profesjonalistów z zakresu czynników ryzyka krzywdzenia małych dzieci, metod pracy z rodzinami ryzyka, zapoznanie z przykładami dobrych praktyk w zakresie ochrony małych dzieci przed przemocą, stworzenie okazji do wymiany poglądów i doświadczeń, zintegrowanie środowiska profesjonalistów zaangażowanych w ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Prezydent m.st. Warszawy oraz Zakład Zdrowia Publicznego WUM.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM