IX Konferencja Naukowa Wydziału Nauki o Zdrowiu

30 maja pod patronatem JM Rektora odbyła się IX Konferencja Naukowa Wydziału Nauki o Zdrowiu, podczas której pracownicy Wydziału zaprezentowali swój dorobek i potencjał naukowy.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dziekan WNoZ – prof. Piotr Małkowski. Spotkanie poprowadziła dr hab. Katarzyna Koziak – Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich i Współpracy z Zagranicą WNoZ.

Gościem specjalnym, który wygłosił wykład inauguracyjny, był Tomasz Wypych z firmy Medufarm. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Wespół w zespół – profesjonalna komunikacja i budowanie relacji w miejscu pracy”  omówił najważniejsze rodzaje komunikacji i zasady dobrego porozumiewania się. Prelegent wspomniał także o najistotniejszych barierach komunikacyjnych, które utrudniają wyrażanie opinii i uczuć - tzw. „brudnej dwunastce” opracowanej przez psychoterapeutę Thomasa Gordona.
Uczestnicy wykładu mogli również, na podstawie specjalnie przygotowanego kwestionariusza, sprawdzić jaki typ osobowości komunikacyjnej reprezentują.

Kluczowym punktem spotkania była przedstawienie dokonań pracowników naukowych Wydziału Nauki o Zdrowiu. Prace opublikowane na łamach znaczących zagranicznych periodyków przedstawili: dr Dariusz Koziorowski z Kliniki Neurologii, dr Piotr Jeleń z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka, Jacek Gierus z Kliniki Psychiatrycznej, Rafał Szpakowski z Zakładu Zdrowia Publicznego, dr Anna Badowska-Kozakiewicz z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka, dr Anna Augustynowicz z Zakładu Zdrowia Publicznego oraz dr hab. Katarzyna Koziak z Zakładu Immunologii, Biochemii i Żywienia.

W spotkaniu wzięli udział: Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło, Dziekan  I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotr Wroczyński, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, były Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Longin Marianowski, Anna Kula – dyrektor Centrum Transferu Technologii.

Fot. Wanda Widomska