II Konferencja "Wyjątkowe przypadki w pediatrii"

9 kwietnia odbyła się II Konferencja „Wyjątkowe przypadki w pediatrii”, zorganizowana przez EMSA Warszawa we współpracy z SKN „Fizjoterapia w pediatrii” i SKN Neurologii Dziecięcej.

Podczas dwóch sesji („Dziecko w niebezpieczeństwie” i „W szpitalu pediatrycznym”) wysłuchano wystąpień specjalistów oraz studentów, w tym: dr Moniki Wanke-Rytt z Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym WUM, dr hab. Krystyny Szymańskiej z Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM, lek. Tomasza Książczyka z Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej. Przygotowano również warsztaty: „Badanie neurologiczne niemowlęcia”, „Pierwsza pomoc pediatryczna BLS + AED”, „Chustonoszenie”, „Dobry start, czyli aktywność fizyczna dobrana odpowiednio do rozwoju dziecka”.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM